POMÓŻMY ODBUDOWAĆ DOM PO POŻARZE

 

 

 

Szczęśliwy numerek

??-??-2018

...

   W puli:

-

 

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

ort

W dniu 4 kwietnia 2018 roku ogłoszono wyniki I etapu IV Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ, organizowanego przez Zakład Komunikacji Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. 

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na język ojczysty i znaczenie umiejętności poprawnego zapisu mowy. W konkursowe szranki stanęli także uczniowie naszej szkoły. Na specjalnie przygotowanych arkuszach papieru zapisywali arcytrudny tekst dyktanda autorstwa prof. dr. hab. Kazimierza Sikory. Sprawdzone prace w oparciu o nadesłany wzorzec zostały zweryfikowane przez pracowników naukowych PWSZ, którzy podjęli decyzję o zakwalifikowaniu do wielkiego finału 4 uczestników z naszej szkoły. Bardzo dobrze z trudnym finałowym tekstem, nafaszerowanym pułapkami ortograficznymi, poradziły sobie 2 uczennice naszej szkoły: Mistrz Ortografii II LO Gabriela Kot z 2a oraz Aleksandra Jaklik z 1b, które zajęły ex aequo III miejsce. Uroczyste rozdanie nagród miało miejsce 11.06.2018r. w Sali Senackiej PWSZ w Krośnie. Nasze uczennice na uroczystej gali reprezentowała ich polonistka p. Julita Kołodziejczyk, gdyż dziewczyny były na wycieczce we Włoszech.

Naszym koleżankom i ich opiekunce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!