POMÓŻMY ODBUDOWAĆ DOM PO POŻARZE

 

 

 

Szczęśliwy numerek

24-09-2018

17

   W puli:

1, 2, 3, 5, 8,

10, 11, 13, 14 ,15,

18, 19, 20, 21, 22, 23, 24,

26, 27, 28, 29, 32, 33

34, 35, 36, 37, 38, 40

 

  

My na YT

 

 

Zapraszamy do wsparcia Programu Stypendialnego!

 

Osiągnięcia

 

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

23 stycznia zainteresowani historią uczniowie klas I i II pod opieką p. Joanny Mogilany wzięli udział w X Obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, które odbyły się w Sanockim Domu Kultury.

Na początku wysłuchaliśmy listu Burmistrza Tadeusza Pióry i kilku krótkich przemówień otwierających wydarzenie. Zaraz później mieliśmy okazję obejrzeć przepiękny film pt. "Materialne ślady obecności Żydów w Sanoku". Uczniowie naszej szkoły – Gabriela Kot, Dawid Kruczek i Jakub Wojtowicz, bo to oni są autorami tego filmu, wykazali się ogromnym zaangażowaniem prezentując to, co pozostało po żydowskich mieszkańcach Sanoka. Oglądając ten film dowiedzieliśmy się, że część ze znanych nam sanockich obiektów jest pamiątką po Żydach i mogliśmy spojrzeć na nasze miasto innymi oczami. Później przyszła pora na zaprezentowanie się innej szkoły - Zespołu Szkół nr 1. Uczennice i uczniowie Ekonomika również dali się poznać z jak najlepszej strony. Przygotowali barwną prezentację dotyczącą dziejów i życia codziennego ludności żydowskiej w Sanoku. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jak żyli, czym zajmowali się Żydzi na co dzień i zapoznaliśmy się z ich kulturą. W tym pomogły nam pieśni i tańce żydowskie, które spowodowały, że można było przenieść się na chwilę w czasie. Interesującym dodatkiem do tej niezwykłej prezentacji było także wiele fragmentów relacji świadków wydarzeń, które traktowały o najdramatyczniejszym okresie w dziejach Żydów - Holokauście.

Udział w X Obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu był dla nas niezwykłym doświadczeniem. Dzięki filmowi i prezentacji znacznie poszerzyliśmy swoją wiedzę zarówno na temat zagłady Żydów, jak i historii naszego miasta. Organizując takie uroczystości możemy być pewni, że tu, w Sanoku, historia nigdy nie odejdzie w zapomnienie.

Aleksandra Jaklik, 1 b